• Zpět na úvodní stránku projektu •


O projektu Testové otázky z předpisů SŽDC

Snahou projektu je zábavnější formou usnadnit přípravu na ověření znalostí pro kategorii výpravčí. Stránky nejsou oficiálně uznanou výukovou pomůckou Správy železnic, vytváří je skupina nadšenců na základě uveřejněných a dostupných testových otázek z předpisů SŽDC. Jedinou naší odměnou je Vaše přízeň a spokojenost.


Nápověda

Jednotlivé otázky jsou seřazeny chronologicky po cca 80-ti otázkách do jednotlivých interaktivních testů v kategoriích podle předpisů SŽDC. Předpis SŽDC D1 a SŽDC D3 je zpracován po jednotlivých Částech dle Obsahu předpisu. V rámečku s číslem otázky je nápověda odkazující na jednotlivé články předpisu.

Na každé stránce v horní a dolní části je modrý odkaz Zpět, který po kliknutí umožňuje návrat na stránku s výběrem jiného testu v kategorii, popřípadě návrat na úvodní stránku projektu.

Každý test obsahuje tlačítka "Výsledek testu". Stisknutí tlačítka při nevyplněném testu označí pouze správné odpovědi na otázky barevným pozadím (výukový mód). Stisknutí tlačítka po vyplnění testu označí barevně správné a špatné odpovědi a provede celkové vyhodnocení testu (zkušební mód).

Správné odpovědi na jednotlivé otázky testu se označí kliknutím na zatržítko nebo přímo na text odpovědi.


Odstranění možných problémů s aplikací

Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení obrazovky 1024x768px a jsou otestovány v novějších verzích prohlížečů Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome.

Pro zvětšování a zmenšování stránek používejte klávesové zkratky "Ctrl a +" pro zvětšení a "Ctrl a -" pro zmenšení. V nastavení prohlížeče se funkce jmenuje většinou "Lupa". Velikost písma na stránkách lze také upravovat volbou Velikost písma, kterou naleznete v Nastavení jednotlivých prohlížečů.

Součástí stránek jsou skripty v JavaScriptu, které umožňují vyhodnocovat výsledky v testech, poslat zprávu ze stránky a otevírat okénka s nápovědou. Skripty opravdu nejsou nijak nebezpečné a musíte je mít ve Vašem prohlížeči povolené. Jinak stránky nebudou vyhodnocovat a označovat správné odpovědi ve vyplněných testech.


Kontakty a podpora projektu

Napište mi zprávu!          Stránka fanoušků na Facebooku

Poděkování

Kamarádky a kamarádi - morální podpora a práce na projektu

Intel - výroba křemíkových destiček s obrovským výpočetním výkonem

AC/DC a další skupiny - obrana organismu proti zblbnutí při psaní testů

SKLENDA - designing, programming a všechno ostatning

CHŽK, z. s. - opravy chyb a korekce textu, morální podpora

Jak psát web - hluboká studnice moudrosti o HTML a CSS


• Zpět na úvodní stránku projektu •